D-ryboza – nowy suplement wspierający mitochondria – zaopatrujący komórki w tlen i energię oraz wspierający serce

Miło nam oznajmić, że Invex Remedies wyprodukował nowy preparat – suplement diety D-ryboza. To kolejny suplement z seriii suplementów diety zawierający substancje mitochondrialne, które mają na celu wspomagać prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów w komórkach organizmu. Mitochondria należą do jednych z najistotniejszych organelli w komórkach człowieka – są źródłem energii chemicznej dla całej komórki. To nasze minielektrownie – tworzą podstawowe „paliwo” chemiczne w formie związku ATP, który jest wykorzystywany do „zasilania” w energię większości procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.

D-ryboza to pięciowęglowy cukier prosty, który występuje w każdej komórce ludzkiego ciała. D-ryboza stanowi składnik strukturalny kwasów nukleinowych DNA i RNA, witamin ( B2 i B12) oraz koenzymów w tym cząsteczki ATP, która jest wytwarzana w mitochondriach do zasilania w energię większości procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.

D-ryboza przyczynia się zwiększania poziomu energii w komórkach mięśni oraz ilości tlenu i energii niezbędnej do pracy serca i mięśni.

Ryboza dobroczynnie wpływa na utrzymanie dobrej kondycji serca poprzez uzupełnienie niedoborów energii komórkowej powstałych na skutek niedokrwienia. Badania przedkliniczne wykazały, że d-ryboza poprawia odzyskiwanie i utrzymywanie właściwych poziomów ATP, a także dysfunkcję rozkurczową lewej komory serca po niedokrwieniu.

Stosowanie doustne d-rybozy może pomagać lepiej się wysypiać oraz polepszać samopoczucie, dodając energii. Badanie pilotażowe wykazało, że cukier ten w znacznym stopniu łagodzi objawy zespołu przewlekłego zmęczenia i fibromialgii (przewlekłej niezapalnej choroby reumatycznej tkanek miękkich).

D-ryboza wspomaga również w aktywności fizycznej, jak również łagodzi objawy niedoboru deaminazy myoadenylanowej (metaboliczna choroba mięśni, powodująca zakłócenie przetwarzania ATP przez komórki mięśniowe).

Ponadto przyspiesza regenerację ATP, którego produkcja spada wraz z wiekiem, dlatego też ryboza może wykazywać działanie przeciwstarzeniowe skóry. Przeprowadzone badanie udowodniło, że po 28 dniach zmniejszyła się całkowita ilość zmarszczek.

Literatura:

https://draxe.com/nutrition/ribose/

https://nootriment.com/pl/d-ribose-side-effects/