Od czego zacząć?

[Stan na 24.04.2017] Chcielibyśmy przybliżyć Państwu ogólny zarys tego, co wg nas niezbędne jest aby cieszyć się trwałym zdrowiem. Ogrom wiedzy i nasze traktowanie jej całościowo, gdzie wszystko łączy się ze sobą i potem przedstawianie tego w przystępnej postaci, tak “po ludzku” to nie lada wyzwanie. Ogarniając coraz bardziej wiele aspektów swojego zdrowia (i życia zarazem) możemy cofnąć choroby wszelkie. Wszystko zależy tylko od tego jak bardzo skrupulatnie podejdziemy do tematu, jak bardzo poznamy siebie, przyczyny chorób czy funkcjonowanie naszego organizmu.

Na start:

  • Regulacja całego układu trawiennego dla lepszego przyswajania wartości odżywczych, pozbycia się złogów jelitowych, namnożenia pożytecznych bakterii flory jelitowej, usunięcia pasożytów i innych niekorzystnych mikroorganizmów. Od problemów w jelitach rozpoczyna się 98% chorób! → Vita Biosa, Prescript Assist 29 szczepów mikroorganizmów glebowych, Colon Pack
  • Dostarczenie sobie wartości odżywczych (mikroelementów, witamin itp.) niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Gleba w dzisiejszych czasach nie zapewnia odpowiedniej ilości niektórych składników potrzebnych człowiekowi. Kupując BIO najczęściej chociaż tylko jadasz pożywienie pozbawione pestycydów, gorzej z witaminami i mikroelementami, których mimo, że więcej to nadal za mało.

Człowiek potrzebuje wg naukowców od 64 do 84! różnych pierwiastków. Tzw. pierwiastki ziem rzadkich, ultraelementy jak Złoto, Pallad, Iryd, Platyna, Rod… prawie nie występują w pożywieniu. Potrzeba wzbogacać się nimi ze specjalnych źródeł, jak ziemie wulkaniczne, z pradawnych słonych jezior itp. → Active Life, Pure Organic Minerals, Minerały Schindele’s
Krzem, bor, małe ilości cynku czy miedzi, słabe formy magnezu, selen, siarka (MSM) czy jod – to najczęściej występujące braki mineralne współczesnego człowieka.

90% populacji cierpi na niedobory krzemu! A nazywany jest on „pierwiastkiem życia”. → Silor+B

80% ludności ma niedobory cynku!

40-50% kobiet w Polsce nie otrzymuje odpowiednich dawek jodu. → Jodavit, Silor+B+J

Witaminy D3, E czy B complex to również bardzo częste braki. Nie daje się wzbogacić z jedzenia skutecznych dawek niektórych witamin z grupy B.

Witaminy B6 brak 80% populacji.

Na bycie na słońcu o odpowiedniej porze nie każdy również może sobie pozwolić aby wytwarzać sobie właściwe ilości witaminy D3. → Active Life, Doctor’s Best Multi-vitamin, Phoenix Nutrition Optimum Multi Vitamin, B complex, Wit. E tokoferole i tokotrienole, D3 w płynie aż 1071 porcji!

Pamiętajmy, to są nasze wybory bazujące na naszych doświadczeniach i wiedzy. Nie musi być ona pełna. Jest to raczej zachęta dla Was do zgłębiania tematu, wewnętrznego wyważania i podejmowania decyzji zgodnie z własnym oglądem. Nie stanowi to jakiejś ostatecznej porady. Każdy musi stać się lekarzem dla samego siebie, żeby jak najlepiej rozumieć procesy, które zachodzą w sobie. Po ostateczne porady zgłaszajcie się rzecz jasna do lekarzy…